понедельник, 10 октября 2016 г.



МОН просить школи і ВНЗ популяризувати українську


Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних департаментів освіти і науки та навчальних закладів на невиконанні у повному обсязі мовного законодавства України у частині застосування державної мови. Про це йдеться у листі МОН, що підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зокрема, у МОН підкреслюють, що про факти невиконання мовного законодавства свідчать звернення представників громадських організацій і громадян.

У відомстві роз'яснюють, що у робочий час в навчальних закладах з навчанням українською мовою науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом має використовуватись українська мова, а у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою - також мова, якою здійснюється навчально-виховний процес у цьому закладі.

«Крім того, з метою розширення сфери застосування державної мови в сфері освіти та інших сферах суспільного життя рекомендуємо посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей та молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах, а також, за необхідності, забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, наприкінці вересня Міністерство освіти доручило працівникам відомства під час виконання службових обов’язків при спілкуванні із громадянами вживати виключно державну мову.

пятница, 7 октября 2016 г.



Центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік проведення ЗНО у 2017 році та розповів про його особливості


Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік проведення ЗНО у 2017 році. Завдяки тому, що іноземні мови, окрім англійської, складатимуть в один день, терміни проведення вдалося скоротити майже на місяць.

Якщо у цьому році тести складали з 5 травня по 17 червня, то у 2017-му зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено з 23 травня до 16 червня:
23.05.2017 — українська мова та література;
25.05.2017 — німецька мова;
25.05.2017 — французька мова;
25.05.2017 — іспанська мова;
29.05.2017 — англійська мова;
31.05.2017 — математика;
02.06.2017 — історія України;
06.06.2017 — російська мова;
08.06.2017 — біологія;
12.06.2017 — географія;
14.06.2017 — фізика;
16.06.2017 — хімія;
03-12.07.2017 — додаткова сесія.

Головні особливості ЗНО-2017:

Про особливості оцінювання цього року повідомила прес-служба Полтавської міськради.
Терміни реєстрації з 6.02.2017 по 17.03.2017;
Проведення ЗНО з іноземних мов (окрім англійської) в один день;
Зарахування результатів ЗНО для 11-класників як державної підсумкової атестації з трьох предметів (традиційні випускні іспити в 11 класах у 2017 році проводитися не будуть).
Детальніше про особливості ЗНО 2017 року

Реєстрація на додаткову сесію ЗНО для тих, хто не зможе взяти участь в основній (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 по 19 травня 2017 року.

Як і минулого року, кожен учасник може скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуться як результат державної підсумкової атестації.
українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);
математика або історія України (період XX — початок XXI століття);
результат одного навчального предмета за вибором випускника.

Як і два попередні роки, для визначення результатів ЗНО-2017 експертні групи встановлять показник порога «склав/не склав» з кожного предмета (тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт). Учасники ЗНО, які не подолають «поріг», не отримають результату і не зможуть його подати для вступу до ВНЗ.

Поріг «склав/не склав» для результатів державної підсумкової атестації не встановлюється.

Як результат ДПА з іноземних мов та математики зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи ЗНО. Щодо інших навчальних предметів: російської мови, географії, хімії, фізики, біології, — то оцінка за ДПА визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.

Результати ЗНО в електронному вигляді будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників та одночасно передані до загальноосвітніх навчальних закладів (для випускників шкіл 2017 року) у три етапи:
українська мова і література, іноземні мови, математика до 15.06.2017;
історія України, біологія, російська мова до 19.06.2017;
географія, фізика, хімія до 23.06.2017.

Для підготовки до ЗНО та можливості ознайомитися з процедурою його проведення буде проведено пробне тестування у дві перші суботи квітня 2017 року. Реєстрація на пробне тестування відбудеться у січні 2017 року, про що додатково буде повідомлено на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

среда, 5 октября 2016 г.


УВАГА   КОНКУРС !



Однією з ефективних форм практичної реалізації пріоритетних завдань пошуку, навчання та виховання інтелектуально обдарованої молоді є проведення олімпіад, конкурсів, турнірів тощо.
Олімпіада — це інтелектуальний вид змагань, що стимулює потяг учнів до самоосвіти, виховує наполегливість, поглиблений ін­терес до навчального предмета, уміння долати труднощі, виробляє навички роботи з довідковою та науково‑популярною літературою та є заключним етапом цілого комплексу групових, індивідуаль­них, класних та позакласних заходів, яким передує велика під­готовка.
Щорічне проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з укра­їнської мови і літератури є доброю традицією освіти України. Вона щоразу відбувається в чотири етапи: І — шкільний, ІІ — районний та міський, ІІІ — обласний, IV — Всеукраїнський.
У далекому 2000 році стартував Перший Міжнародний конкурс знавців української мови. За рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було присвоєно ім’я Петра Яцика. Щорічні мовні змагання проходять у чотири етапи серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів. Цей конкурс є уроком, натхненням для дітей та дорослих (учителів, науковців, письменників, політи­ків) у справі піднесення престижу української мови.
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та сту­дентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться як щоріч­ний загальнонаціональний та міжнародний захід, спрямований на підвищення рівня знань учнів та студентів з української мови і літератури, рідних мов і літератур, забезпечення їх усебічного розвитку.
Сподіваюсяся, що  учні  вчителі-словесники у підготовці до олімпіади з укра­їнської мови і літератури, а також до інших мовно-літературних конкурсів належно підготуються  і досягнуть омріяних результатів.
    Зичу успіхів у вивченні української мови і літератури.

І етап олімпіади  – 06.10.2016р.

ІІ етап олімпіади – 12.11.2016р.