пятница, 1 декабря 2017 г.

 Підготовка до ЗНО 2018 року. Інформація для одинадцятикласників!!!

среда, 29 ноября 2017 г.

 
 2
5 листопада 2017 року стартував районний етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка. Завдання для першого етапу готували учителі  закладів освіти , у яких  проводився конкурс. Для другого  етапу – інститути післядипломної педагогічної освіти. Теми пов’язані з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу.

  Учні  Нехворощанської ЗОШ гідно відстоювали заклад освіи , у якому навчаються , виборовши такі призові місця :

5 клас , Журавель Валерія , ІІ місце

6 клас , Воротник Валерія , ІІ місце

8 клас , Руденко Максим , ІІІ місце

9 клас , Лимар Катерина , ІІ місце

11 клас , Лимар Наталія , ІІІ місце  

четверг, 23 ноября 2017 г.

18 листопада на базі Новосанжарського НВК відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови ім.Петра Яцика. Вітаю усіх учасників та переможців конкурсу!!!


 Кошляк Анна  , 5 клас , ІІ місце

 Воротник Валерія ,6 клас, І місце

 Руденко Максим , 8 клас, ІІ місце

Лимар Катерина , 9 клас, ІІ місце

Пилипенко Наталія , 10 клас, ІІІ місце

Лимар Наталія , 11 клас , І місце


вторник, 21 ноября 2017 г.

Вітаю переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури у 2017-2018 н.р.!!!

І місце - Лимар Наталія , учениця 11 класу

ІІ місце -  Лимар Катерина , учениця 9 класу , Пилипенко Наталія , учениця 10 класу

ІІІ місце -  Павелко Руслана , учениця 7 класу , Руденко Максим , учень 8 класу 


Це майбутня  інтелектуальна еліта України, талановита шкільна молодь, якій примножувати славу нашої держави в третьому тисячолітті, – знавці української мови та літератури !

пятница, 10 ноября 2017 г.

Критерії оцінювання завдань відкритого типу на ЗНО

У 2018 році одними з найважливіших завдань тестів ЗНО залишаються відкриті тестові завдання з розгорнутою відповіддю. Такі завдання включені до тестів з української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), а також математики.
У мовних тестах це завдання полягає у написанні власного висловлення. У тесті з математики передбачається розв’язування задач.
Оцінювання та нарахування балів за виконання зазначених завдань здійснюється під час перевірки бланків відповідей «Б» екзаменаторами відповідно до Схем оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що ухвалені Українським центром оцінювання якості освіти.
Під час оцінювання завдань відкритого типу враховуються наступні складові: логічність, послідовність, структурованість та зв’язність викладу, змістове наповнення.
Крім того, для мовних тестів враховується грамотність, а також лексична, граматична та стилістична довершеність. У математиці враховується наявність кінцевої правильної відповіді.
Оцінювання завдань відкритого типу
Українська мова та література. Завдання відкритого типу з розгорнутою відповіддю з української мови складається з основи (умови завдання) та передбачає створення учасником ЗНО власного аргументованого висловлення на дискусійну тему. Максимально можлива кількість балів за таке завдання – 20. Перевірка висловлення здійснюється за 6 основними критеріями. Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з української мови можна за посиланням.http://osvita.ua/test/advice/53169/

четверг, 9 ноября 2017 г.


пятница, 22 сентября 2017 г.

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2018 року


Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2018 році.
У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької та французької мов. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 13 червня 2018 року.

суббота, 16 сентября 2017 г.

Подовжена сесія, розуміння іноземної «на слух» та тести для учнів ПТУ — особливості ЗНО-2018

У 2018 році випускників чекають чергові нововведення у ЗНО. Вони матимуть 2 місяці на складання і тест з іноземної мови матиме два рівні складності і аудіо-частину

понедельник, 3 июля 2017 г.

  

Команда з оновлення навчальних програм 5-9 класів розповіла про головні зміни в програмах



Головні зміни у програмах 5-9 класів (відео)

Команда проекту з оновлення навчальних програм 5-9 класів розповіла про головні зміни в програмах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.
Переглянути звернення координаторів, модераторів та керівників робочих груп можна в короткому відео, що було записано платформою EdEra.
Також окремо буде створено відео з методичними рекомендаціями до оновлених програм, яке буде оприлюднено до кінця липня.

четверг, 18 мая 2017 г.

 18 травня 2017 року делегація учнів  та учителів Нехворощанської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідала сусіднє село Шедієве.Учитель української мови та літератури Шедіївської школи Герасименко Надія Михайлівна разом зі своїми вихованцями провели для нас захоплюючу екскурсію по місцях , де ступала нога  відомого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка.Побували ми у кімнаті-музеї, на Шевченковій горі.Повідали нам також про героя України, жителя села Шедієве, ім'я якого носить школа, - Віктора Ходака.Це було досить зворушливо й болісно.
    Мсця, які ми відвідали, ніби зовсім поруч. біля нас, але в той же час такі далекі й незнайомі. Усі ми задоволені від почутого й побаченого!













       26 квітня 2017 року на базі Козельщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання літературно-мистецької вітальні "Росинка".Учні нашої школи Поскрьобишева Валерія(8 клас) та Солодовник Анна(7 клас) були представниками із Новосанжарського району. 
     Засідання пройшло в доброзичливій і творчій  атмосфері .Представники із Кобеляцького, Решетилівського, Великобагачанського , Новосанжарського районів читали прозу й поезію, співали пісень.Організатори свята усім учасникам вручили почесні дипломи та солодкі подарунки.


среда, 12 апреля 2017 г.

Поріг пробного ЗНО української мови і літератури у 2017 році склав 25 тестових балів

  
Поріг пробного ЗНО з української мови і літератури у 2017 році склав 25 тестових балів. Відповідне рішення було ухвалено робочою групою УЦОЯО з питань установлення порога «склав/не склав».
Також було затверджено результати учасників тестування за шкалою 1-12 та шкалою 100-200. Зазначені результати отримали лише ті учасники пробного тестування, які внесли свої відповіді до онлайн-сервісу визначення результатів.
Особисті результати кожного учасника пробного тестування з української мови і літератури розміщені у електронних кабінетах.
Максимальна кількість балів, яку можна було отримати виконавши всі завдання тесту складає 104 бала, із них 20 балів за написання власного висловлення, і 84 – за виконання завдань закритої форми.
Як відомо пробне тестування з української мови і літератури було проведено 1 квітня

четверг, 16 марта 2017 г.

  14 березня 2017 року у Полтавській школі №5 відбулася зустріч із відомим мовознавцем Олександром Авраменком. Звичайно, усі вчителі-філологи,  випускники знають його ім'я, бо саме ця людина асоціюється з ЗНО з української мови та літератури - головним і обов'язковим екзаменом для вступу до вищих навчальних закладів.
     Мене , як учителя,  вразило те, що ,по-перше, незважаючи на свій достатньо молодий вік, О.М.Авраменко вже написав велику кількість навчальних підручників і посібників, за якими учні й готуються до ЗНО. По-друге, як дуже активна й амбіційна людина, він створив відеоцикл експрес-уроків, які транслюються декілька разів на тиждень на телеканалі 1+1, а також, як з´ясувалося, навчає багатьох відомих і багатих людей зі сфери шоу-бізнесу й політики правильно говорити українською мовою.


    Приємно здивував його стиль невимушеного спілкування з аудиторією , тонке почуття гумору , а добре поставлений голос у поєднанні з перлами "барвінкової-калинової" і веселою вдачею легко утримують увагу слухачів .
     Олександр Авраменко щедро ділився з нами і своїм життєвим досвідом . Гуру української мови наголошує, що секрети його успіху-у відмові від безглуздої ліні та в повазі до безцінного часу життя, відданості своїй меті. Однак мовознавець наполягає на тому, що у всьому потрібно дотримуватися «золотої середини»…


четверг, 9 марта 2017 г.

Тарас Шевченко!... Це ім'я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. У славній плеяді безсмертних класиків літератури геніальний співець українського народу по праву стоїть в одному ряду з такими титанами думки і слова, як Гомер і Шекспір, Пушкін і Толстой, Гете і Байрон, Шіллер і Гейне, Бальзак і Гюго, Міцкевич і Бернс, Руставелі і Нізамі, чия мистецька спадщина стала надбанням усього передового людства.

Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов' ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.

Тарас Григорович Шевченко прожив  дуже мало - лише 47 років. З них 34 роки провів у неволі: 24 роки - під ярмом кріпацтва і понад 10 років - у найжорсткіших умовах заслання. А решту - 13 "вільних" років перебував під невсипущим наглядом жандармів.

Уже для багатьох поколінь українців - i не тальки українців - Тарас Григорович Шевченко означає так багато, що сама собою створюється iлюзiя, нiби ми все про нього знаємо, все в ньому розумiємо, i вiн завжди з нами, в нас. Та це лише iлюзiя. Шевченко як явище велике й вiчне - невичерпний i нескiнченний. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною i разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, вiдзиваючись на новi болi й думи, стаючи до нових скрижалiв долi. Вiн росте й розвивається в часi, в iсторiї i нам ще йти i йти до його осягнення. Ми на вiчнiм шляху до Шевченка… 


...А що ж примусило молодого поета і художника здійснити подорож на Нікопольщину? На це запитання можна дати однозначну відповідь, коли добре вивчити внутрішній світ Шевченка. По-перше, поета вабили сюди історичні місця і пам'ятники, пов'язані з історією козацтва запорозького. Адже Нікопольщина, як відомо, була колишнім центром Запорожжя, тим осередком, про котрий М.В.Гоголь писав: «Вот то гнездо, откуда вылетают все те гордые и крепкие, как львы! Вот откуда разливается воля и казачество на всю Украину» (Н.В. Гоголь. «Тарас Бульба»)...Тарас Шевченко

четверг, 2 февраля 2017 г.

Документ визначає державну політику у сфері реформування середньої освіти до 2029 року



Оприлюднено текст Концепції "Нова українська школа"

Кабінет Міністрів оприлюднив текст Концепції «Нова українська школа», що була схвалена урядом у грудні 2016 року.
Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.
Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти.
Автори Концепції зазначають, що реалізація документа створить умови для реформування середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу.
Зокрема, будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, що ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.
Також передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування.
Планується реформувати систему управління середньою освітою, зокрема,  школа має отримати право розробляти і впроваджувати власні освітні програми. 
Концепція “Нова українська школа” передбачає також стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи, матеріального стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів у Єдиній тарифній сітці.

среда, 1 февраля 2017 г.

среда, 25 января 2017 г.


Шановні Тетяни ! Вітаю усіх із Днем ангела!




Ти не Даша, не Світлана, 
І не Маша, не Оксана, 
Не Галина, не Сусанна. 
Ти найкраща - ти Тетяна! 
Я з Днем Ангела вітаю,
Море радості бажаю, 
Все, що мрієш, щоб збувалося, 
Все, що робиш, щоб вдавалося!

четверг, 19 января 2017 г.

Графік проведення ЗНО-2017


Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року:
Предмет
Дата проведення
Українська мова і література
23 травня (вівторок)
Іспанська мова
25 травня (четвер)
Німецька мова
25 травня (четвер)
Французька мова
25 травня (четвер)
Англійська мова
29 травня (понеділок)
Математика
31 травня (середа)
Історія України
2 червня (п’ятниця)
Російська мова
6 червня (вівторок)
Біологія
8 червня (четвер)
Географія
12 червня (понеділок)
Фізика
14 червня (середа)
Хімія
16 червня (п’ятниця)

                 

   Що представлятимуть собою тести ЗНО, визначають характеристики тестових завдань





Якими будуть тести ЗНО у 2017 році

Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня.
Особливості тестів ЗНО визначають характеристики тестових завдань, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.
Зокрема, характеристики містять інформацію про загальну кількість завдань кожного тесту, час відведений для виконання завдань кожного тесту, форми завдань, схеми оцінювання кожної окремої форми завдань та тесту в цілому, а також інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.

среда, 18 января 2017 г.



19 січня - Хрещення Господнє !



Щороку ,19 січня, всі християни на Землі відзначають свято — Хрещення Господнє. Бажають один одному міцного здоров'я та сильного духу. Найсміливіші занурюються в ополонку, щоб отримати на цілий рік вперед богатирського здоров'я.







На Водохреща все навкруг звабливе,
Зимове свято наше особливе,
Води йорданської рукою я торкнусь,
Почую Господа, у вдячності схилюсь.
Опівночі великі чудеса:
Вщухає вітер і панує тиша,
І відкриваються усім нам небеса,
Прислухайся до вічного ти лишень.
Вода хвилюється, цілющою стає,
Добром, любов’ю заблищить краплина,
Всьому навколо сили додає —
Із серця радість, наче пісня лине.

Збірник матеріалів для підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури


Безкоштовний посібник
для підготовки до власного висловлення

Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення — одне з найважливіших завдань у тесті ЗНО з української мови та літератури.
Освіта.ua пропонує до вашої уваги збірник матеріалів стосовно того, як краще діяти на зовнішньому незалежному тестуванні при написанні власного висловлення.
Подані у цьому посібнику матеріали допоможуть пройти своєрідний прискорений курс підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури.
Інформація стосовно різноманітних аспектів написання власного висловлення подана у вигляді відповідей на запитання, які найчастіше турбують випускників – учасників тестування.
Працюючи із цими матеріалами, ви можете обрати саме ті питання, які вас цікавлять найбільше, швидко отримати відповіді на них, а також ознайомитися з різноманітними порадами, прикладами тощо. У такий спосіб ви зможете ефективно використати той час, що залишився до дня тестування, і якісно підготуватися до написання власного висловлення.


вторник, 17 января 2017 г.


МОН пропонує об'єднувати предмети у старшій школі

Міністерство освіти пропонує впровадити інтегровані профільні предмети в 10-11 класах. Відповідна новація міститься у проекті типового навчального плану для старшої школи, що оприлюднений відомством для громадського обговорення.
Зокрема, у разі ухвалення документа в український старшій школі з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».
У Міністерстві освіти необхідність інтеграції предметів обґрунтовують тим, що у старшій школі дитина має обов’язково отримати цілісну картину світу.
«Саме тому, навіть якщо школа обирає для поглибленого вивчення гуманітарні предмети, загальні знання з біології, географії, астрономії, екології, фізики та хімії вона отримує в рамках інтегрованого предмета «Людина і природа», який в такій школі читатиметься три години на тиждень. Інтегровані знання з правознавства, економіки, предмета «Людина і світ» школярі старших класів отримуватимуть в рамках предмету «Людина і суспільство», - зазначають у Міністерстві освіти.
У відомстві наголошують, що зараз існує багато нарікань щодо дублювання змісту предметів, особливо у старшій школі, де кожна хвилина навчального часу має використовуватися корисно та продуктивно.
«Інтеграція предметів має вирішити цю проблему. Наприклад, у старшій школі вивчення зарубіжної та української літератури -це, насамперед, не вивчення текстів, хоча воно є дуже важливим, це отримання знань про різні стилі творів, віршовані розміри тощо. Нині віршовані розміри вчать двічі – на уроках української літератури та зарубіжної. Тобто витрачають вдвічі більше часу, ніж реально на це потрібно. Поєднання предметів допоможе створити навчальну програму, яка усуне цю проблему», - пояснюють у міністерстві.
Також у МОН наголосили, що, окрім того, інтеграція предметів надає можливості сформувати цілісну картину світу. Наприклад, українська література та її розвиток в рамках чинної системи сприймається відірвано від розвитку світової літератури.
«Діти не розуміють головного – передумов і механізмів, завдяки яким розвивалася література впродовж історії, взаємовпливи, які здійснювались між країнами в цій сфері», - зазначили в Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua

16.01.2017




Міністерство освіти має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів у старшій школі

Обов'язкових предметів в 10-11 класах стане значно менше

Міністерство освіти і науки має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Відповідна новація міститься у проекті Типового навчального плану для 10-11 класів. У разі їх ухвалення, запропоновані зміни стануть чинними у 2018 році.
Зокрема, передбачається скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти.
У відомстві наголошують, що це надасть можливість школам визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети.
За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, учні старшої школи мають готуватись до вступу до вишу.
«Час – це найважливіший ресурс. В 10-11 класі діти вже мають розуміти, який подальший шлях оберуть, та починати готуватися до вступу до вищого навчального закладу», – зазначає заступник міністра.
Також однією з новацій, що як планується буде впроваджена з 2018 року, є створення інтегрованих профільних предметів. Зокрема, у разі ухвалення документа в український старшій школі з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».

Освіта.ua

16.01.2017

воскресенье, 1 января 2017 г.

Шановні відвідувачі блогу!

Щиро й сердечно вітаю усіх із Новим 2017 роком!