понедельник, 22 августа 2016 г.

Гриневич: потрібен міжнародний іспит з української


В Україні вже давно назріла потреба створити міжнародно визнаний сертифікаційний іспит з української мови як іноземної. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, виступаючи перед учасниками VI Всесвітнього форуму українців 20 серпня в Українському домі.

«Коли я буваю на таких заходах, то завжди відчуваю гордість за те, що люди, які щоденно говорять цілим спектром світових мов, розмовляють між собою українською. В такі моменти я стаю певна, що українська мова повинна мати статус мови міжнародного спілкування. Нещодавно ми затвердили загальноосвітній стандарт української мови як іноземної, відповідно до європейських рекомендацій, однак нам ще належить створити міжнародно визнаний сертифікаційний іспит з української мови як іноземної. Таким чином, ми зможемо запросити ще більше представників різних народів вивчати нашу мову, знайомитися з Україною як сучасною європейською нацією», – розповіла Лілія Гриневич.

Представники діаспори підтримали цю ініціативу та підкреслили, що створення такого іспиту буде важливим не лише для іноземців, які цікавляться Україною, але й для представників української діаспори.

«Конче потрібно розробити і укласти стандарти на знання української мови, своєрідний український аналог TOEFL. Окрім того, потрібно в достатній кількості і на належному рівні розробити посібники із вивчення української мови як іноземної, бо для значного числа діаспори вона вже є такою, яку потрібно вивчати як іноземну», – підкреслив голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

Стандарти й Програми з української мови як іноземної, розглянуті колегією Міністерства освіти і науки України у 2014 році, містять мінімум обов’язкових вимог до мети й змісту навчання української мови як іноземної на рівнях, визначених CEFR (Common European Framework of Reference) і рекомендованих резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 р.) для створення національних систем оцінки мовної компетенції. Вони становлять собою системний багатокомпонентний опис цілей комунікативно-орієнтованого навчання мови, в основу якого покладена модель мовленнєвої поведінки носія української мови у сфері щоденного спілкування як орієнтир для іншомовного комуніканта. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.


Потрібен іспит з української

                Рекомендації до 2016/17 навчального року


Міністерство освіти і науки надало для практичного використання методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

Відповідний лист Міністерства освіти і науки №1/9-437 від 17 серпня 2016 року надіслано управлінням (департаментам) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, а також Інститутам післядипломної педагогічної освіти та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів.

У листі надані рекомендації щодо викладення навчальних предметів початкової, основної та старшої школи у 2016/2017 навчальному році.


Рекомендації до 2016/17 навчального року



среда, 17 августа 2016 г.

             ЗНО-2017 відбудеться з 23 травня по 15 липня


Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року відбудеться з 23 травня до 15 липня 2017 року. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки № 889 від 27 липня 2016 року.

Також, зазначеним наказом визначено, що кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш ніж із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Також, наказом затверджено перелік предметів ЗНО. Як і у цьому році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 12 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова та французька мова.

Тест ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів.

вторник, 16 августа 2016 г.

воскресенье, 7 августа 2016 г.




МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УСІХ ТИПІВ У 2016/2017 н. р.

На уроках української мови та літератури відбувається формування духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських ціннісних орієнтирів, прилучення до культурних надбань українського народу і людства в цілому.
Особливості вивчення української мови і літератури у 2016/2017 навчальному році пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм.
Навчальні програми зі змінами розміщено на сайті  http://iitzo.gov.ua/serednya-osvita-navchalni-prohramy. Програми позбавлені жорсткого поурочного поділу, вчителі можуть обирати послідовність розкриття навчального матеріалу в межах окремої теми, але так, щоб не порушувалась логіка його викладу. Обласні, районні та міські методичні кабінети (об’єднання) не можуть втручатися в такі питання, оскільки це винятково компетенція вчителя.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УСІХ ТИПІВ У 2016/2017 н. р